Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Interwencja w sprawie Łańcuckiej fabryki „Polmos”

20.11.15

Eurodeputowany Stanisław Ożóg podjął interwencję w sprawie Producenta wyrobów spirytusowych „Polmos”, działającej pod szyldem grupy „Sobieski”.

Właścicielem Łańcuckiego „Polmosu” – najstarszego w Polsce zakładu wytwarzającego wyroby spirytusowe – jest francuska Grupa Kapitałowa „Marie Brizard Wine & Spirits” Dzięki dobrym jakościowo produktom, łańcucka wytwórnia jest w dobrej kondycji finansowej a jej produkty są doceniane na całym świecie. Przy zakładzie działa także unikalne w skali europejskiej muzeum gorzelnictwa.

W piśmie zaadresowanym do deputowanych posłów francuskich zaapelował o pomoc w podjęciu konkretnych działań odnośnie restrukturyzacji prowadzonej przez Grupę kapitałową „Marie Brizard Wine & Spirits” W ramach tej reorganizacji zarząd postanowił między innymi o przeniesieniu produkcji lokalnego wyrobu do zakładu w Starogardzie Szczecińskim, które to miejsce jest oddalone o 800 km. Konsekwencją tej decyzji będzie nie tylko redukcja zatrudnionych 159 – osób, ale również zaszkodzi to dobrej opinii i jakości regionalnego produktu wytwarzanego w Łańcucie.

Treść listu w sprawie fabryki Polmos

  1. Jacek Wielgos napisał(a):

    Szanowny Panie Pośle bardzo dziękuje w imieniu załogi Fabryki Wódek za zaangażowanie się w naszą sprawę tj. obronę miejsc pracy i dziedzictwo narodowe jakim jest nasza fabryka która od przeszło 250 lat nieprzerwanie produkuje jak już Pan wspomniał wyśmienite wyroby. Do tego Pana oświadczenia mam tylko jedną uwagę, że na dzień dzisiejszy nie istnieje już nazwa firma Belvedere gdyż została zmieniona na Marie Blizard Wine&Spirits . Nam samym zdaża się jeszcze używać starej nazwy (przyzwyczajenie) ale faktem jest że mamy nową nazwę. Jeszcze raz dziękujemy za okazaną pomoc , jesteśmy do dyspozycji gdyby potrzebował Pan dodatkowych informacji. W imieniu Załogi Fabryki Wódek Polmos Łańcut Pozdrawiam JacekWielgos

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com