Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Kolejna odsłona greckiego dramatu

02.07.15

2 lipca na antenie radiowej Jedynki w ramach audycji „Sygnały Dnia” wyemitowano krótki materiał dotyczący między innymi obecnej, krytycznej sytuacji w Grecji. Komisja Europejska nie traci nadziei na porozumienie z Grecją. Rozmowy w sprawie nowego pakietu pomocowego mają być wznowione po niedzielnym referendum w tym kraju.

„Grecja deklaruje chęć współpracy, ale nikt jej nie ufa. – Atmosfera nie jest najsympatyczniejsza” – mówi europoseł SLD Bogusław Liberadzki. Realna jest groźba wyjścia Grecji ze strefy euro.

„Jeśli Grecja nie zdecyduje się na rzeczywiste zmiany, to UE nie będzie w stanie jej pomóc. – Bez reform, cięć w wydatkach w sferze publicznej, Grecji nie da się uratować” – dodaje europoseł PiS Stanisław Ożóg.

Tymczasem międzynarodowa agencja ratingowa Moody’s obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej Grecji, z poziomu Caa2 do Caa3, czyli do tzw. poziomu śmieciowego. Wcześniej rating dla greckiej gospodarki obniżyły także agencje Fitch i S&P.

Moody`s ostrzega, że niezależnie od wyniku niedzielnego referendum w sprawie warunków pomocy dla Grecji, jest mało prawdopodobne, by greccy wierzyciele udzielili Atenom kolejnej pomocy.

Zapraszamy do wysłuchania całego materiału. Program przygotowała Katarzyna Pilarska:

Źródło: Polskie Radio Program 1

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com