Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

„Nasz Dziennik” – Rząd wpycha Polskę w ręce Rosji.

14.01.15

14 stycznia br. na stronie internetowej „Naszego Dziennika” ukazał się wywiad z posłem Stanisławem Ożogiem. Tematem rozmowy jest przede wszystkim obecna sytuacja polskich kopalń i ich pracowników oraz jakie mogą być konsekwecje prowadzonej obecnie przez polski rząd polityki w tej sprawie.

Już podczas odpowiedzi na pierwsze pytanie Pan Poseł mocno podkreślił, że: „Obecny rząd podniósł rękę na polskie górnictwo, zresztą czyni to już od wielu lat. Jednak dotyczy to nie tylko górnictwa, ale również hutnictwa czy przemysłu stoczniowego, które usuwa się z mapy Polski, tym samym uzależniając się od innych państw.” 

Pytany jak to możliwe, że Niemcy modernizują swoje kopalnie, a tymczasem polski rząd dąży do ich likwidacji Eurodeputowany odpowiedział:

„Rzeczywiście, niemiecka firma, która ma koncesję na poszukiwanie węgla w Polsce, wykonała już odwierty potwierdzające zasoby węgla w Orzeszu, gdzie chce zbudować kopalnię i zamierza zatrudnić ponad 1500 osób. Tymczasem rząd Platformy Obywatelskiej, który mieni się postępowym, jedyne, co potrafi, to zamykać kolejne zakłady. Zamiast stworzyć alternatywę dla importu węgla z zagranicy, dąży do likwidacji kolejnych kopalń, co wiąże się z utratą tysięcy miejsc pracy. Zamiast uniezależniać się od dostaw z zewnątrz, to spycha się polskich odbiorców w ręce chociażby Rosji. Nie wiem, czy jest to przejaw głupoty tego rządu, czy może perfidna polityka działania przeciwko interesom Polski. Przecież kopalnie, które rząd chce likwidować, są dobrze usprzętowione, a złoża węgla nie są trudno dostępne. Wystarczy odpowiednia, mądra polityka makroekonomiczna, która pozwoli je urentownić i funkcjonować z pożytkiem dla górników i dla kraju.”Podczas rozmowy padło również pytanie  o postawę prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który zamiast spotkać się z pracownicami koplań i żonami górników wysłał do nich swoją żonę.

„(…) Nie może być tak, że prezydent, który chce ubiegać się o reelekcję, ucieka od problemu i nie chce być stroną, którą i tak jest – czy mu się to podoba, czy nie. Przecież ustawa restrukturyzacyjna kopalń, która w takiej czy innej formie, choćby nawet była najbardziej drańska dla górnictwa i Śląska, zostanie przyjęta przez Sejm, w którym koalicja PO i PSL ma większość. (…)” – odpowiadał poseł Ożóg.

Gorąco zapraszamy do zapoznania się treścią wywiadu dostępną na stronie „Naszego  Dziennika”:
http://naszdziennik.pl/polska-kraj/123397.html

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com