Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Sprawozdanie roczne z działalności finansowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego

17.01.19

16 stycznia podczas sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu odbyła się debata na temat sprawozdania rocznego z działalności finansowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI), będącego instytucją finansową Unii Europejskiej.

W debacie udział wziął europoseł PiS, Stanisław Ożóg, w swoim wystąpieniu wyrażając uznanie dla 60-letniej działalności Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Ostatnie lata szczególnie wyeksponowały rolę EBI w rozwoju inwestycji prywatnych i publicznych w naszym obszarze gospodarczym” – mówił europoseł.

Polski polityk pochwalił współpracę EBI z organami krajowymi celem zapobiegania oszustwom podatkowym, praniu brudnych pieniędzy oraz agresywnemu planowaniu podatkowemu.

„Działania te są w pełni komplementarne, do działań rządu RP w ostatnich trzech latach” – podkreślał Stanisław Ożóg.

Odnosząc się z kolei do programu InvestEU, którego zadaniem jest mobilizowanie inwestycji publicznych i prywatnych w UE, aby pomóc rozwiązać problem luki inwestycyjnej w Europie, europoseł PiS podkreślił, że EBI jako de facto jedyny bank powinien zostać oczywistym i pierwszym partnerem odpowiedzialnym za obsługę bankową projektów realizowanych w ramach tego programu.

„Pani Przewodnicząca, Panie Prezesie, Panie i Panowie,

w imieniu delegacji PiS w chcę wyrazić uznanie dla 60-letniej działalności Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Ostatnie lata szczególnie wyeksponowały rolę EBI w rozwoju inwestycji prywatnych i publicznych w naszym obszarze gospodarczym. Ze szczególnym uznaniem odnoszę się do współpracy EBI z organami krajowymi celem zapobiegania oszustwom podatkowym, praniu brudnych pieniędzy oraz agresywnemu planowaniu podatkowemu.

Działania te są w pełni komplementarne do działań Rządu RP w ostatnich trzech latach.

Natomiast w odniesieniu do programu InvestEU, chcę podkreślić, że EBI, jako de facto jedyny bank powinien pozostać oczywistym i pierwszym partnerem odpowiedzialnym za obsługę bankową projektów realizowanych w ramach tego programu i mam nadzieję, że tak będzie.

Na koniec jeszcze gratulacje dla Pani Poseł sprawozdawczyni.

Dziękuję bardzo.”

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com