Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Stanisław Ożóg o rozporządzeniu EMIR

11.06.18

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat programu sprawności i wydajności regulacyjnej (REFIT) i włączenia do niego rozporządzenia EMIR, nakładającego na przedsiębiorców finansowych jak i niefinansowych szereg obowiązków związanych z zawieraniem transakcji pochodnych w głównej mierze poza rynkiem regulowanym.

Europoseł PiS Stanisław Ożóg podkreślił, że dzięki decyzji o włączeniu regulacji EMIR do systemu REFIT udało się stwierdzić, że w niektórych obszarach EMIR wygeneruje nieproporcjonalnie wysokie koszty i obciążenia.

„Dzisiaj dzięki pracy pana sprawozdawcy i kontrsprawozdawców mamy do zaoferowania propozycje, które w konkretny sposób upraszczają przepisy EMIR oraz zwiększają ich przejrzystość oraz bez wzrostu ryzyka dla stabilności finansowej” – mówił europoseł PiS.

Stanisław Ożóg podkreślił, że delegacja PiS zdecydowanie popiera obecny projekt również w zakresie kompromisu co do tymczasowego wyłączenia z obowiązku rozliczania systemów programów emerytalnych – zarówno w odniesieniu do tych dużych jak i małych.

„Wierzymy, że obecna propozycja pozwoli uniknąć małym kontrahentom finansowym kosztów operacyjnych – według szacunków może być to nawet rzędu 1,5 mld euro. Przyjmiemy dobry dokument” – ocenił Ożóg.

 

„Szanowni Państwo,

Dzięki decyzji włączenia regulacji EMIR do systemu REFIT, udało się zauważyć, że w niektórych obszarach EMIR generuje nieproporcjonalnie wysokie koszty i obciążenia.

Dzisiaj, dzięki pracy pana sprawozdawcy i kontrsprawozdawców, mamy do zaoferowania propozycje, które w konkretny sposób upraszczają przepisy EMIR oraz zwiększają ich przejrzystość bez wzrostu ryzyka dla stabilności finansowej.

Delegacja PiS zdecydowanie popiera obecny projekt, również w kwestii najbardziej nas dzielącej, czyli kompromisu co do tymczasowego wyłączenia z obowiązku rozliczania systemów programów emerytalnych – zarówno w odniesieniu do dużych jak i małych systemów.Wierzymy, że obecna propozycja pozwoli uniknąć małym kontrahentom finansowym kosztów operacyjnych. Według szacunku może to być nawet półtora miliarda EUR.

Gratuluję Panie Pośle sprawozdawco, przyjmiemy dobry dokument.”

Źródło: Biuro Prasowe EKR
  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com