Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Stanisław Ożóg o walce z finansowaniem terroryzmu

19.04.18

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu podczas debaty na temat raportu poświęconemu zapobieganiu wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu w imieniu grupy EKR glos zabrał europoseł PiS, Stanisław Ożóg.

Polski polityk mówił, że delegacja polska w grupie EKR z zadowoleniem przyjęła porozumienie po rozmowach trójstronnych z grudnia 2017 roku, a regulacje w tej kwestii są niezwykle istotne z uwagi na coraz liczniejsze ataki terrorystyczne mające miejsce w Europie.

 

„Na szczególne poparcie zasługuje zwiększenie dostępu do informacji przedsiębiorstw o beneficjentach rzeczywistych oraz powiernikach, będących właścicielami przedsiębiorstw poza granicami Unii Europejskiej” – mówił Stanisław Ożóg. Jak tłumaczył, w Polsce np. planowane jest stworzenie centralnego rejestru beneficjentów rzeczywistych, który będzie oparty o ustawowy obowiązek przekazywania przez podmioty gospodarcze zgłoszeń danych swoich beneficjentów.

„Nowa regulacja pomoże zatem w wypracowaniu spójnej unijnej polityki wobec państw trzecich, które w systemie przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy wykazują zasadnicze braki” – powiedział europoseł PiS.

Źródło: Biuro Prasowe EKR
  1. Andrzej Kulig Andrzej Kulig pisze:

    „w Polsce np. planowane jest stworzenie centralnego rejestru beneficjentów rzeczywistych, który będzie oparty o ustawowy obowiązek przekazywania przez podmioty gospodarcze zgłoszeń danych swoich beneficjentów”

    Oj! Co to w praktyce oznaczać będzie?

    1. Europa i Polska chce wyeliminowac przestepcze praktyki podatkowe, przede wszystkim tzw ,,karuzele watowskie”. Szacuje sie, ze rocznie budzet UE traci z tego tytulu okolo 150 miliardow euro. To wiecej niz roczny budzet UE.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com