Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Wyjazd studyjny Grupy EKR do Sofii

28.06.18

Pan Poseł Stanisław Ożóg uczestniczy w wyjeździe studyjnym Grupy EKR do stolicy Bułgarii. Podczas licznych spotkań m.in. z wicepremierem Krasimirem Karakachanovem oraz ministrami omówiono problem migracji, możliwych skutków Brexitu, a także trudności związane z pakietem UE dot. Mobilności.

W dyskusji z Ivaylo Moskovskim, bułgarskim ministrem Transportu, Technologii Informacyjnych i Komunikacji, Poseł Stanisław Ożóg poruszył ważną kwestię, o której się obecnie zapomina – powiązania Funduszu Spójności jako rekompensaty za zwiekszony przepływ towarów i usług, zwłaszcza w krajach Wschodnich.

Poseł, doceniając zaangażowanie ministra Moskovskiego w realizacje szlaku Via Carpathia zapytał o kwestie finansowania tego szlaku z Funduszu Spójności. W odpowiedzi minister zapewnił o swoich staraniach, by w toku trwających negocjacji włączyć finansowanie do instrumentu “Łącząc Europe”.

Spotkania w Sofii będą trwały jeszcze jeden dzień.

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com