Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Rozmowa na temat projektu Via Carpatia

08.01.15

Zapraszamy do obejżenia ciekawego programu, podczas którego Europoseł Stanisław Ożóg wraz Europosłem Januszem Wojciechowskim przedstawią interesujące fakty kryjące się za sprawą odrzucenia petycji w sprawie budowy drogi Via Carpatia.

Via Carpatia jest to projekt zakładający budowę drogi łączącej północ i południe Europy. Z komisji petycji (PETI), do której zgłoszony został wniosek o unijne wsparcie mógł zostać wysłany mocny sygnał, że jest to ważna inwestycja. Nie udało się tego dokonać, czemu dużą rolę można niestety przypisać polskim europosłom z Platformy Obywatelskiej.

“Wobec tego co się dzieje za wschodnią granicą Unii Europejskiej ta droga jest niezbędna dla Niemiec, dla Francji, dla Włoch, dla Hiszpanii. Dlaczego tego ktoś nie rozumie?” – pyta poseł Stanisław Ożóg.

Odrzucenie petycji w prawie budowy Via Carpatia – strategicznego szlaku komunikacyjnego dla krajów Europy wschodniej niesie za sobą konkretne skutki. Co to oznacza dla Polski?

“Potrzebne są pieniądze, potrzebne jest poparcie, a zamiast tego słyszymy kontrę.”  – mówił poseł Janusz Wojciechowski.

 

O sprawie informowaliśmy już Państwa we wcześniejszym artykule na ten temat:

Posiedzienie Komisji Petycji – Via Carpatia zablokowana przez PO!

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com