Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

KE wszczęła procedurę wobec Polski ws. relokacji uchodźców

15.06.17

14 czerwca Poseł Stanisław Ożóg był gościem na Antenie Radia Maryja w programie „Aktualności dnia”. Rozmowa dotyczyła działań jakie podejmuje Komisja Europejska w stosunku do państw, które sprzeciwiają się relokacji uchodźców.

Polska razem z Węgrami i Czechami stoją na stanowisku, że decyzja państw członkowskich o przyjmowaniu uchodźców nie jest dobra.

„Postepowanie Komisji Europejskiej w sprawie relokacji uchodźców nie budzi już żadnych emocji.  Chciałbym uspokoić wszystkich, że ta decyzja nie niesie żadnych zagrożeń dla Polski”– powiedział europoseł.

Eurodeputowany zwrócił również uwagę na fakt, iż państwa takie jak Dania czy Austria również nie przyjęły azylantów. Nie mówi się o tym chociaż jest to bardzo dziwna sytuacja bo nie wszyscy są traktowani na równi. Powstaje dziwna narracja i swoista nagonka na trzy państwa, a tak na prawdę nie uwzględnia się wszystkich członków Unii Europejskiej.

Jeśli chodzi o informacje na temat tego, czy kolejna fala migrantów dostanie się do Europy, nie nastrajają optymistycznie. Niemieckie media donoszą, że w każdej chwili należy się spodziewać fali uchodźców z Afryki i to w wielkości ok. 6 mln osób. To zatrważające liczby.

Wracając do sytuacji w jakiej znajduje się Polska, trzeba zaznaczyć, że nasze stanowisko jest uzasadnione. Gdy we wschodniej Ukrainie zaczęły się działania wojenne, mieszkańcy tego rejony zaczęli przybywać do naszego kraju.

Większość Ukraińców to nie imigranci ekonomiczni a uciekinierzy, przed wojną. Polska aktywnie włącza się w pomoc przybywającym sąsiadom ze wschodniej Europy.  „W ciągu ostatnich trzech lat ponad 1 mln 400 tys.”- zaznaczył europoseł. Właśnie temu problemowi powinna przyjrzeć się Komisja Europejska a nie przeprowadzać debaty i piętnować kraje, które sprzeciwiają się relokacji uchodźców.

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com