Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Rząd PO-PSL wydał miliony na reklamy

26.01.16

26 stycznia Poseł Stanisław Ożóg był gościem na antenie Radia Maryja w programie Aktualności Dnia. Temat rozmowy dotyczył informacji o wydatkowaniu pieniędzy publicznych przez koalicję rządzącą PO-PSL na ogłoszenia i reklamy w przychylnych sobie mediach.

Mowa jest o kwocie 360 mln złotych lecz jeszcze nie wszystkie spółki skarbu państwa przekazały szczegółowe dane. Możemy więc przypuszczać, że kwota ta jeszcze wzrośnie. Dane te pochodzą ze 148 spółek spakbu państwa – 10% z nich nie ujawniło jeszcze dokładnych informacji.

Należy również wspomnieć, że w tej liczbie nie są zawarte wydatki na ogłoszenia publikowane w przychylnych poprzedniemu rządowi czasopismach i gazetach. Zdaniem Pana Posła możemy mówić o faktyczniej kwocie około 1 mld złotych.

Warto też zwrócić uwagę na dysproporcję w wydatkowaniu środków w mediach publicznych i prywatnych przychylnych poprzedniej władzy i tych krytycznych wobec niej.

Przekaz był tak na prawdę kupowany przez określone partie polityczne i grupy, nie za swoje pieniądze, tylko za pieniądze narodu. To była wręcz defraudacja środków z pieniędzy publicznych. Pan Poseł wyraził przekonanie, że uda się dotrzeć do szczegółowych danych.

Źródło: NaszDziennik.pl
  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com