Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Stanisław Ożóg o ujawnianiu informacji o podatku dochodowym przez niektóre jednostki i oddziały

04.07.17

4 lipca w Parlamencie Europejskim w Strasburgu w debacie nt. ujawniania informacji o podatku dochodowym przez niektóre jednostki i oddziały, głos zabrał europoseł PiS, Stanisław Ożóg.

Polski polityk mówił, że skuteczna kontrola publiczna nad wielonarodowymi przedsiębiorstwami, które unikają płacenia podatku dochodowego wymaga rozwiązań na poziomie ponadkrajowym – zwłaszcza, że problem ten wiąże się z konkretnymi stratami dla budżetów wielu państw nie tylko członkowskich.

“Uważam, że zwiększenie przejrzystości wymogów w zakresie sprawozdawczości jest niezbędne, aby osiągnąć ten cel” – podkreślał eurodeputowany.

Stanisław Ożóg wyraził uznanie, że w pracach nad sprawozdaniem udało się zrównoważyć wiele kontrowersyjnych kwestii, a w szczególności klauzulę ochronną czy utrzymanie progu w kwocie 750 mln EUR.

“Polska będzie głosować przeciwko poprawkom, które ten kompromis podważają” – zapowiedział europoseł.

W opinii Ożoga niepokojące jest jednak tempo prac legislacyjnych, które mogłoby się wiązać z niedostateczną analizą, a co za tym idzie zbyt mało precyzyjnymi zapisami w tym projekcie.

“Skuteczna kontrola publiczna nad wielonarodowymi przedsiębiorstwami, które unikają płacenia podatku dochodowego wymaga rozwiązań na poziomie ponadkrajowym – zwłaszcza, że problem ten wiąże się z konkretnymi stratami dla budżetów wielu państw nie tylko członkowskich.

Uważam, że zwiększenie przejrzystości wymogów w zakresie sprawozdawczości jest niezbędne, aby osiągnąć ten cel. Cieszy mnie, że w pracach nad sprawozdaniem udało się zrównoważyć wiele kontrowersyjnych kwestii, szczególnie, mnie osobiście chodzi o klauzulę ochronną czy utrzymanie progu w kwocie 750 mln EUR.

Polska będzie głosować przeciwko poprawkom, które ten kompromis podważają.

Niepokoi mnie jednak tempo prac legislacyjnych, które mogłoby się wiązać z niedostateczną analizą, a co za tym idzie zbyt mało precyzyjnymi zapisami w tym projekcie.”

Źródło: Biuro prasowe EKR
  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com