Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

Uroczysta przysięga żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej w Dębicy

18.07.17

W niedzielę 16 lipca w Dębicy, w obecności sekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michała Dworczyka, słowa roty przysięgi wojskowej wypowiedzieli żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej.

 W uroczystości zaprzysiężenia wzięli udział m.in. parlamentarzyści z regionu, wojewoda podkarpacki, marszałek woj. podkarpackiego, przedstawiciele służb mundurowych, żołnierzy AK, duchowieństwa, rodzina płk. Cieplińskiego oraz rodziny żołnierzy. W imieniu Posła do PE Stanisława Ożoga w uroczystości wzięła udział Dorota Znamirowska.

Uroczysta przysięga zakończyła szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które żołnierze odbyli w Nowej Dębie. Zaprzysiężeni ochotnicy będą służyć w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego.

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) – jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych – będzie obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego, jak również podczas klęsk żywiołowych lub katastrof. Docelowa liczba żołnierzy wyniesie około 53 tys., a ich służba będzie trwała od 1 roku do 6 lat, z możliwością jej przedłużenia. Do końca 2019 roku zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com