Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z informacjami dotyczącymi mojej działalności dla Podkarpacia. Chciałbym, abyście Państwo z tego serwisu czerpali wiedzę o wydarzeniach i najważniejszych sprawach dla naszego regionu, a także o mojej aktywności, podejmowanych inicjatywach i wspieranych inwestycjach, dzięki którym Podkarpacie staje się "regionem równych szans". Ta ziemia, dla nas od innych droższa, zasługuje na szczególny szacunek i wszechstronny rozwój.

Stanisław Ożóg

wiedza i doświadczenie dla Podkarpacia

W Ropczycach uczczono pamięć Żołnierzy Niezłomnych

13.03.18

11 marca br. w Ropczycach uroczyście uczczono pamięć Żołnierzy Wyklętych. W uroczystościach udział wzięli m.in. wicewojewoda podkarpacki, Lucyna Podahlicz, parlamentarzyści oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.

Obchody rozpoczęto od złożenia kwiatów oraz modlitwy w intencji ofiar pod tablicą „Ofiar komunizmu z terenu Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego”. W imieniu Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga, wiązankę złożyła Dorota Znamirowska. Następnie przybyli goście oraz mieszkańcy Ropczyc wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, odprawionej w intencji Żołnierzy Niezłomnych Ziemi Ropczycko-Sędziszowskiej, po zakończeniu której otwarta została wystawa Instytutu Pamięci Narodowej „Polska Walcząca”.

Tegoroczne obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Ropczycach zbiegły się w czasie z jubileuszem 20-lecia działalności Stowarzyszenia Regionalnego Ziemi Ropczycko-Sędziszowskiej. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wicewojewoda podkarpacki, Lucyna Podhalicz odznaczyła Krzyżami Zasługi w działalności społeczno-historycznej członków stowarzyszenia.

  • Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego Stanisława Ożoga: ul. Hetmańska 9 pok. 104, 35-045 Rzeszów
  • tel: +48 17 853 30 97,
  • e-mail: biuro.stanislawozog@gmail.com